ΑΓΩΝΑΣ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ:ΕΙΔΥΛΛΙΑΚΟΥ-Α.Ο''Η ΘΗΒΑ'' 2-2 10-03-2014

Βετεράνοι Ειδυλλιακού - Βετεράνοι Α.Ο Θήβας 2-2

Α.Σ Ειδυλλιακός: Μεγάλος Θαν., Λεγκίτσας, Ξανθόπουλος, Δουδέσης, Βάππας, Τζούρος, Μεγάλος Γιαν, Παυλίτο, Δήμος, Τιπτιρής, Τζαβάρας, έπαιξαν και οι: Μπεθάνης, Μπόφος, Μπότσης,, Νίκας. Α.Ο

Θήβα:
Σταματίου, Φουστανελάς, Ζυγογιάννης Κ., , Ζαγαρίτης, Ευσταθίου, Τριανταφύλλου, Φούκας, Ζυγογιάννης Αλ., Μακρυπούλιας, Σπηλιωτόπουλος, Ρόκας

Έπειτα από ένα Δυνατό και αμφίρροπο παιχνίδι κάτω από συνεχή χιονόνερο και με τον υδράργυρο να αγγίζει τους 0©, οι βετεράνοι των Βιλλίων και οι αντίστοιχοι της Θήβας ανεδείχθησαν ισόπαλοι με σκορ
2-2. Σε ένα καλό 1ο ημίχρονο ο Ειδυλλιακός κατάφερε να προηγηθεί 2-0 χάρις σε γκολ των Δήμα στο 12' και Τιπτηρή στο 22'. Οι φιλοξενούμενοι παρότι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο 1ο μισό του αγώνα, δεν κατάφεραν να γίνουν απειλητικοί για την εστία του Μεγάλου. Το σκηνικό παρέμεινε το ίδιο και στη μεγαλύτερη διάρκεια του 2ου ημιχρόνου, με την Θήβα να δημιουργεί ευκαιρίες καταφέρνοντας να μειώσει με τον-εξαιρετικό- Ζυγογιάννη στο 61ο ο οποίος με όμορφο διαγώνιο σούτ αιφνιδίασε τον Μπεθάνη. Σε μία από τις λιγοστές φάσεις των γηπεδούχων στο β' ημίχρονο, ο Τζούρος στάθηκε άτυχος, αφού στο 70' ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Δήμα, η καρφωτή κεφαλιά που επιχείρησε νικήθηκε με την βοήθεια του δοκαριού από τον γκολκίπερ Φουστανελά. Τελικά η Θήβα κατάφερε να ισοφαρίσει 3 λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα με απ' ευθείας -άπιαστο- φάουλ του Ρόκα. Διακρίθηκαν για τις δύο ομάδες οι: Μεγάλος Θ., Ξανθόπουλος, Δήμας και οι: Ζυγογιάννης, Ρόκας, Μακρυπούλιας * Στο 30ο αποχώρησε με διάστρεμμα ο Τιπτηρής των γηπεδούχων ** Διαιτήτευσε ο Δημητρακόπουλος - Ιατρός ο Π. Aντωνίου

***Επόμενος αγώνας Ειδυλλιακού: Δευτέρα 24-Μαρτίου 2014 στις 6:30 μ.μ με Α.Ο Χαϊδαρίου στο Δημοτικό Γήπεδο Τ. Χαραλαμπίδης (πρώην Σιδηρόπουλου - επι της Ιεράς Οδού)