Τρίτη 9 Ιουνίου 2015

ΑΓΩΝΑ ΠΑΛΑΙΜΑΧΩΝ

Συνέχεια με το ρεπορτάζ του αγώνα σήμερα από το γήπεδο Υπάτου..Σε έναν πολύ όμορφο αγώνα με εξ ίσου καιρό χωρίς βροχή,οι δυο ομάδες έπαιξαν εξαιρετικά προσφέροντας πολλά γκολ και φάσεις..Στο πρώτο ημίχρονο οι ομάδα μας μπήκε δυνατότερα και προηγήθηκε με 2-0 με γκολ του Τζαβάρα με πέναλτι(ανατροπή Λεχρή και τραυματισμός δυστυχώς)και εν συνέχεια λίγο πριν το ημίχρονο με τον Λεχρή σκόρερ αυτή την φορά το σκορ έγινε 2-0 στο Β'ημιχρονο ο αντίπαλος με τις καλές αλλαγές του πίεσε και μας ισοφάρισε σε 2-2 με γκολ των Λαμπαδήνου αρχικά και μετά με τον Πολυζογώπουλο,γρήγορα με εκπληκτικό γκολ του Τζαβάρα και από πλάγια θέση έγινε το 3-2 για να γινη άμεσα ξανά το 3-3 με τέρμα του Νταη..Τα γκολ ήταν συνεχόμενα και έτσι ο Ματθαίου με πλασέ σε αντεπίθεση έκανε το 4-3 για να έρθει με την εκπνοή του αγώνα με πέναλτι ο Λαμπαδήνος να κάνει το τελικό 4-4..Λίγη σημασία είχε το σκορ αφού σημασία έχει η συμμετοχή και η σύσφιξη σχέσεων μεταξύ των παλαιμάχων..Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου μετά τον Λεχρή που έγινε αναγκαστική αλλαγή στο ημίχρονο,αποχώρησε επίσης με τραυματισμό και ο Μιχ.Μεγαρίτης,με αποτέλεσμα λόγω των πολλών απουσιών που είχαμε σήμερα,να πάρουμε παίκτη από την αντίπαλη ομάδα για να συμπληρώσουμε 11..Καλύτεροι από την ομάδα μας οι Τζαβαρας,Τζοτζολης,Λεχρης,Αγγελου.
Διαιτητής του αγώνα ο Τσακανίκας και  τον Ευχαριστούμε θερμά για την βοηθειά του..